O nás

uvodni fotka
uvodni fotka
3
3
2
2
4
4
previous arrow
next arrow

 
SNOWBEASTS je snowboardcrossový oddíl založený v roce 2015, který se věnuje trénování dětí a mládeže. Jsme registrovaným klubem v Českém svazu lyžařů se zázemím na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách. To však neznamená, že jezdíme jenom tady. V průběhu zimy vystřídáme i několik českých středisek, vždy podle toho, kde jsou pro naše tréninky ty nejlepší podmínky. Velmi rádi jezdíme závodit a trénovat na Dolní Moravu, Boží Dar nebo například do Pece pod Sněžkou.

Kdo nás zná, tak ví, že jsme bláznivá partička nadšenců, která se baví snowboardcrossem. Na koncepci tréninků spolupracujeme s Czech SBX teamem, který školí i naše trenéry.

Náš oddíl funguje celoročně. Přes zimu pořádáme víkendové tréninky právě na Tanvaldském Špičáku, jednou za zimu i týdenní snowboardcrossový kemp většinou v Rakousku. Pokud zrovna netrénujeme, jezdíme závodit a vyhrávat na závody Českého poháru, kterých se každoročně účastníme. Ti zkušenější z nás jezdí sbírat zkušenosti na závody do Německa či Švýcarska.

Úplně nejradši samozřejmě brázdíme zasněžené svahy plné prašanu kdekoliv v zahraničí. Naším oblíbeným střediskem je italské Passo dello Stelvio, kam jezdíme za prvním sněhem už v srpnu. Další soustředění na ledovcích podnikáme obvykle v září, říjnu a listopadu většinou v některém z rakouských středisek.

Ani přes léto nezahálíme a věnujeme se mnoha dalším doplňkovým aktivitám. Mezi ně patří i společné akce s rodiči, kteří s námi přes rok perfektně spolupracují. My je v létě na oplátku necháváme splouvat divokou Ohři nebo chodit po žhavých uhlících. Kromě toho trénujeme dál naše dovednosti. Naší velkou zábavou a super tréninkovým prostředkem se stal longboard. Začátečníci se s námi naučí bezpečně jezdit, brzdit, zatáčet a postupně i sjíždět větší a větší kopce. Ti pokročilejší si již troufnou na pumptrack nebo třeba na longboardcross, ve kterém také závodíme. Samozřejmostí je letní soustředění na Lipně, kde se všechny Bestie vyřádí na kolech, wakeboardech, windsurfech, paddleboardech a dalších bláznivých aktivitách, kterých není nikdy dost.

Nejlepší vizitkou naší práce jsou samozřejmě úspěchy našich svěřenců. Jak těch menších, kteří sbírají první zkušenosti a úspěchy v závodech Českého poháru, tak samozřejmě těch starších, kteří se účastní mládežnických evropských šampionátů nebo od nás přestupují do juniorské české reprezentace.

Mezi Bestie rádi uvítáme kohokoliv, kdo ovládá základní dovednosti jízdy na snowboardu, má smysl pro humor a chce společně s námi proniknout do nejlepšího sportu na světě, kterým snowboardcross rozhodně je!