Snowboarding

Vzít si prkno, jít na zasněžený kopec a užít si ten jedinečný pocit! Co víc k tomu říci…

Surfování

Jak máme rádi hory, tak máme rádi i oceán. Surfingu se někteří z nás věnují již 20 let a někteří pracovali jako surf koučové. Proč bysme tedy nejeli předat nějaké dovednosti z oceánu i dětem, které s námi brázdí kopce. Surf kempy pořádáme od roku 2018 ve Španělsku.

Skate a longboarding

Nedílnou součástí na zimní přípravu je pro nás i všestrannost. Věnujeme se tak i skateboardingu ve všech jeho formách, děcka naučíme jezdit na longboardech, závodíme v longboardcrossových závodech a někteří naši svěřenci a trenéři velmi úspěšně například na Red Bull akci “feel the weel”. Jezdíme na pumptracku, na streetu a v parcích.

Samostatné skejtové soustředění neděláme, ale skejt je součástí naší výbavy kamkoli jedeme a kdekoli trénujeme jak v létě tak i v zimě.

Gymnastika, trampolíny a parkour

Říká se, že gymnastika je základ všech sportů. Parkour je zase přirozený pohyb venkovním prostředím.Ať už je to jakkoliv, obojí nás učí koordinaci těla, společně s trampolínama orientaci v prostoru, a učí nás též, jak správně padat, nebo se pádům úplně vyvarovat. Pro závodní snowboarding se tak jedná o velice přínosné činnosti.

Kondiční příprava, atletika a míčové sporty

Bez síly, obratnosti, výbušnosti, a dalších základních předpokladů pro úspěšnou sportovní dráhu to nejde! V závislosti na věku se svěřence snažíme udržovat v kondici, motivovat k zlepšování se, a zároveň se je snažíme naučit základní pohybové dovednosti týkající se sportu obecně, nejen snowboardingu…

Protahování a kompenzační cvičení

Snowboarding, a snowboarcross obzvlášť, je jednostranný sport, při kterém jsou namáhány některé části těla více, než jiné, z důvodu bočního postavení na prkně. Součástí našeho každodenního života jsou tak logicky protahovacé a kompenzační cvičení, které naše těla udržují nezkřivené a nezlámané.

Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS)

Tuto metodu založenou na vývojové kineziologii praktikujeme pod dohledem naší fizio Jíti. V praxi toto krkolomné spojení slov znamená, že využíváme polohy a pohyby, které můžete vidět u dětí v průběhu prvních 2 let života. Koncept této metody u nás rozšířil pan prof. Pavel Kolář, díky němuž spousta vrcholových sportovců a olympioniků předchází bolestem a dosahují lepších výkonů.

Wake, balance, windsurf, stand up padlle a jiné boardy

Nezůstáváme půlku roku jen v očekávání, kdy začne sněžit. Do programu zapojujeme i všechny různé jiné board-sporty, který nás udržují ve formě a přináší nám kopu zábavy!

Lezení a outdoorové aktivity

Lezeme jak na laně tak i v rámci disciplíny zvané Bouldering. Dle možností na přírodních skalách, ale také na krytých lezeckých stěnách.

Další aktivity

Co ještě děláme? Je toho hodně, určitě jsme na něco zapomněli…